Æggenes faktor hyggetråd

Discussion in 'Arkiv for alt andet' started by jensen3661, Apr 12, 2017.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. jensen3661

    jensen3661 Forum indbygger

    Håber du har adgang til komfortmarker, det hjælper noget
     
    Kastaniegaarden likes this.
  2. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Hej jensen3661

    Venligst kun benytte spørge/feedback tråde til spørgsmål til og egen feedback på eventet
    ikke kommentarer/feedback til andres feedback (læs evt om disse tråde >her< - Tak :)

    Ønsker spillere at hjælpe hinanden med tips til event så bedes dette holdt i Brugerforum
     
  3. Kastaniegaarden

    Kastaniegaarden Forum-lærling

    Halleluja! Fårene danser rundt, fordi vi ikke skal have lammesteg - men også fordi: ved hjælp fra Hr. Jensens råd og lidt syltetøj (og et høsteabonnement) - (nåja, og nogle gode venner jeg har på besøg, som synes det er åndsvagt, at en voksen veluddannet mand på 38 'spiller bondegård') - så er det lykkedes at runde de 10.000 karse! :)

    Men, kære MOD-Ara - hvorfor må man dog ikke give hinanden råd omkring diverse events i denne tråd? Ethvert forum vil vel ønske 'trafik' og social omgang brugerne imellem. ;) Hvad er ellers pointen med tråden her - og, hvor skulle man ellers gøre det, spørge en bonde med gødning i skægget? o_O

    Håber alle får en dejlig forårs-/påskeferie.
    Kh Kastaniegaarden / David
    :inlove:
     
  4. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Så skete det desværre igen.....reglerne brydes og en MOD henvisning ignoreres helt bevist
    Indlæg er derfor fjernet fra spørge/diskussionstråden da de er brud på formålet for tråden.

    Hej Kastaniegaarden.

    MOD henvisning til ikke at benytte spørge/feedbacktråde til andet end de er beregnet til samt henvisning med link til reglerne for disse tråde var klar og tydelig - alligevel vælger du at ignorere dette. Fremtidige gentagelser kan resultere i advarsel.

    Pointen med spørge/feedback tråde kan netop læses via linket til reglerne for disse tråde - det kræver selvfølgelig at man læser disse regler for at se pointen ;)

    Desuden var der klart henvist til at tips til events farmere imellem hører hjemme i denne sektion af forum, hvor indlæggende nu er flyttet til - og alligevel spørger du hvor....-.-

    Korrekt ethvert forum ønsker trafik også dette...men reglerne skal overholdes af alle - dette gør forum overskueligt og et rart sted at komme.
    Der er rig mulighed for hygge mellem farmere og dele gode råd - dette skal dog ske i forum området beregnet til dette og reglerne skal overholdes som altid.

    Fortsat god fornøjelse med eventet og forum
     
  5. ofeia

    ofeia Forum halvgud

    Kastaniegaarden
    Citat fra feedbacktråden
    For det første så ville dette ikke komme bag på dig hvis du havde læst FAQ om eventet. og desuden ved at fylde de 2 sider op vil du få flere daler og ep ved hver opgave ved at udfylde dem før du begynder på selve opgaven.
    Citat fra FAQ
    Der ud over så kan tingene købes i markedshallen.
     
  6. lise1606

    lise1606 Alvidende orakel

    lise1606 og luffe31 er lige ved målet, og de der evt havde tænkt sig,
    at sende æggecharms hertil kunne måske betænke dem der mangler
     
    nicorette and ofeia like this.
  7. nicorette

    nicorette Aktiv forfatter

    Det samme gælder min farm, der kommer i mål i aften :):D
     
    ofeia likes this.
  8. ofeia

    ofeia Forum halvgud

    Kom frit frem hvis du mangler hjælp til eventet, vi er flere der meget gerne vil hjælpe med at sende æggecharms til dig :)
     
    BenteAndreasen and nicorette like this.
  9. -natkat-

    -natkat- Forum hertug

    -natkat- vil blive meget glad for lidt hjælp! :D :D
    Tror ikke, jeg skulle have kastet mig ud i dette event! -.-
    Synes, at BP er begyndt at kræve sindssygt mange drops leveringer i den sidste tid! Det er ihvertfald ved at være for meget for mig!
     
    kehlet and ofeia like this.
  10. BenteAndreasen

    BenteAndreasen Forum veteran

    BenteAndreasen, vil også sætte stor pris på en hjælpende hånd med æggecharms... Mvh og god påske Farmer BenteAndreasen
     
    ofeia likes this.
  11. -natkat-

    -natkat- Forum hertug

    Så lykkedes det endelig at blive færdig og opnå ranken! xD
    Og 1000 tak for drops-hjælp til jer alle! :D
    Rigtig god påske til jer! Og jeg håber, at der også er andre, der endelig kan se frem til en hel og "høst-og-så-fri" nattesøvn! ;)

    Stort smil og en glad hilsen fra -natkat-
     
    nicorette and ofeia like this.
  12. nicorette

    nicorette Aktiv forfatter

    Yay! Tillykke, -natkat- :) Havde ellers reserveret en drop til dig i aften ;)
     
  13. BenteAndreasen

    BenteAndreasen Forum veteran

    Tusind tak til alle der har sendt mig drops, men jeg mangler stadig mange æg.
     
    nicorette and ofeia like this.
  14. svend28

    svend28 Forumnoob

    er der nogle der kan hjælpe jeg mangler 120 for at løse opgaven svend28Id: 27603898
     
  15. BenteAndreasen

    BenteAndreasen Forum veteran

    Endnu en stort tak til alle, som har sendt mig ægge-charms... Jeg nåede lige at blive færdig.
    Mvh Farmer Bente:D