Luft show 2015 spørge/feedbacktråd

Discussion in 'Arkiv for hjælp' started by MOD-Ara, Jul 7, 2015.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO



    Hej farmere

    Denne tråd er kun beregnet til eventet.

    Fejl/tekniske problemer skal rapporteres i rubrikken beregnet til dette.
    Følg med i Event OA for ændringer, frigivelse af FAQ mm.

    Hjælp alle med at holde forum overskueligt ved ikke at spørge til eventet
    eller evt. tekniske problemer med eventet andre steder på forum - TAK!

    Feedback/kommentarer bliver samlet og sendt videre
    første og sidste dag for eventet med deadline kl. 18
    (og selvfølgelig derudover ved problemer ol.)

    så fortæl endelig hvad I mener om eventet, belønninger,
    grafik og meget meget mere.

    God fornøjelse :)

    Farmerama teamet​
     
  2. benadk

    benadk Kommende forfatter

  3. ofeia

    ofeia Forum halvgud

    Hvorfor så gal ???
    Du må da lige komme med en grund, det her er en feedback-tråd.
     
  4. johnhan

    johnhan Forum analytiker

    Mon det har noget at gøre med sidste event?
     
  5. jensen3661

    jensen3661 Forum indbygger

    Virkelig dårlig timing at annoncere babyboom så sent i eventet. Ber`ikke om at weekend babyboom, men tidligere annoncering.
     
  6. tjocker

    tjocker Forum general

    :(samme problem hver gang jensen3661, især omkring avl at BP starter eventet og så 1-2 timer senere kommer der en annoncering vedr. babyboom. Hver eneste gang skriver MOD at de først må skrive babyboom ankomst når BP giver grønt lys. Så det er et problem hos BP.
     
    -natkat- likes this.
  7. lonemalone

    lonemalone Forum-lærling

    det er jo et nemt event det her . men jeg forstår ikke at der er babyboom fra onsdag kl 18 til torsdag kl 18 .
    også starter det igen fredag kl 18 hvad går det ud på ? . forviringen er total lige pt .
    og jeg kan nok godt forstå at ( benadk ) er lidt gnaven . der har været rigtige mange event på det sidste hvor der skal avles og det kræver jo som bekendt powerfoder . og det er jo ikke alle der har pengene til at købe de mængder pf .som det kræver at deltage i alle de event .
    der må godt være lidt forskellige event ( ikke lykke event som det sidste ) men både med afgrøder og avl så alle har en chance .
    mvh plerik
     
  8. jensen3661

    jensen3661 Forum indbygger

    Dem som har sat hoteller, men ikke nået at høste dem inden det første babyboom sluttede, kan vel i princippet bare lade dem stå uhøstede, indtil næste babyboom-så med lidt tålmodighed, kan man spare sit powerfoder.
     
  9. MOD-Ara

    MOD-Ara Board Administrator Team Farmerama DA & NO

    Hej

    Sent i eventet kan jeg ikke nikke genkendende til - babyboom i weekenden blev annonceret onsdag kl 17
    og kl 20 blev der så annonceret et ekstra overraskelse babyboom. Eventet startede onsdag kl 14 og varer til tirsdag i næste uge.

    Og ja som tjocker skriver må vi kun annoncere noget når vi får besked fra BP om det.

    Hej

    Så faldt det ekstra overraskelses babyboom sikkert i god jord - ekstra 22 timer med dobbelt op udbytte for powerfoder det er da ikke så tosset ;)
    BP forsøger hele tiden at veksle mellem deres event former og det sidste år er mange nye spændende event mekanismer kommet til,
    så afveksling har vi skam masser af, og ellers er det jo altid ok at springe et event over og bare nusse rundt på farmen :music:
     
  10. Letmatrosen

    Letmatrosen Padavan

    Ranken er forlængst fyldt ud og sat i drift ikke mindst takket være det ekstra Overraskelse baby boom hvor jeg ellers skulle vente til fredag aften for at komme igang, skønt . og til alle jer der mangler powerfoder så husk lige at der i visdommens træ hænger 10 stk og venter på at blive indløst, Jeg ønsker et godt event til dem der stadig arbejder med det, en stormende hilsen fra Letmatrosen
     
  11. ofeia

    ofeia Forum halvgud

    Jeg er færdig med eventet, det blev jeg under det første babyboom.
    Let event og tak for kuffertproduktionen, tak for belønningerne.
     
    natkat1 likes this.
  12. MOD-Shaman

    MOD-Shaman Guest

    Hej Farmere,
    Tak for jeres konstruktive input.
    Vi har samlet det hele og sendt videre til Hamborg.

    8)
     
Thread Status:
Not open for further replies.